Karnawałowe propozycje - gdzie wyjechać, gdzie się bawić?

Karnawałowe propozycje - gdzie wyjechać, gdzie się bawić?
Na początek dobrze rozejrzeć się po swojej miejscowości. Wiele restauracji, klubów czy hoteli organizuje swoje bale maskowe lub wystawne kolacje. Jeśli tylko chcemy spędzić ten czas z przyjaciółmi to na pewno znajdziemy ciekawą propozycję w najbliższej okolicy. Organizacją imprez karnawałowych zajmują się też instytucje kulturalne, oferując pokazy teatralne i muzyczne. Zazwyczaj są to spotkania kameralne, nastawione na mniejsze grono miłośników sztuki.

Jeśli chcemy wyjechać z miasta, warto obrać kierunek górski. Tutaj również mamy szeroki wybór sposobów spędzenia karnawału, zaczynając od schronisk PTTK które organizują wieczory z gitarą i grzanym winem, a kończąc na hotelach i agroturystykach organizujących imprezy z możliwością noclegu.

Jeśli Polska to ciągle zbyt blisko, może warto pomyśleć o zakupie biletów lotniczych? Przewoźnicy i biura podróży szykują ciekawe oferty, dzięki którym możemy wziąć udział w pełnej energii paradzie w Rio de Janeiro, balu maskowym w Wenecji. Oba te miasta rywalizują ze sobą o miano ?króla karnawału?. W Rio przez blisko 30 dni ulice zapełniają się tańczącymi pięknościami w rytmach samby. Natomiast w Wenecji, dzięki maskom panuje klimat tajemniczości, gdzie każdy na kilka dni staje się sobie równy.

Kierunki są też znacznie bliższe, gdyż na zabawę karnawałową możemy wybrać Pragę, Berlin lub Wiedeń, a dzięki atrakcyjnej siatce połączeń autobusowych, wyjazd można ograniczyć do weekendu.

Wszystko to zależy oczywiście od naszych upodobań temperamentu i czy chcemy spędzić czas urlopu na spokojnym wyciszeniu się, czy może na szampańskiej zabawie. A Wy jak spędzacie karnawał? Pochwalcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

Newsletter

Chcesz być informowany o najciekawszych ofertach karnawałowych?
Copyright © Grupa iTur.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]